مبل راحتی مناسب یا متناسب

مبل راحتی

بین آرامش و آسایش مسائل و البته وسایل زیادی قرار دارد، مثل یک «مبل راحتی خوب » که اگرچه وسیله‌ای است برای آسایش که با دقت و ظرافت می‌تواند آرامش خاصی را به محیط منزل بیاورد. اینجا هستیم تا در تهیه کردن یکی از مهمترین وسایل آسایش منجر به آرامش، یعنی «مبل راحتی» همراه و مشاور شما باشیم. مبل راحتی - به‌عنوان یکی از لوازم منزل - بعد از تخت‌خواب بیشترین ارتباط فیزیکی را با ما دارد، طبیعی است که به اندازه این ارتباط تاثیرگذار هم هست.

از سوی دیگر این کالای بادوام بخش قابل توجهی از فضای منزل و البته حساب بانکی شما را به خود اختصاص می‌دهد.

به مهمترین عواملی که باید در انتخاب و خرید یک سرویس مبل راحتی مدنظر قرار گیرد توجه داشته باشید.

 

راحتی برای راحت بودن

مبل راحتی برای راحتی طراحی شده و به همین اساس هم تولید، فروخته و خریداری می‌شود ، بدیهی است که اولین یا مهمترین نکته در انتخاب مبل راحتی، راحت بودن آن است. راحتی برای افراد مختلف تعریف‌های متفاوتی دارد، منظور و تأکید بر نشیمن استانداردِ متناسب با شرایط مورد انتظار شماست. یک مبل راحتی خوب بر اساس استاندارهای ارگونومیک تولید می‌شود، اما الزاما همه تولید کنندگان خود را موظف به پایبندی به این شاخص‌ها نمی‌دانند. ارتفاع مبل، اندازه‌ی‌پشتی، پهنا، میزان خمیدگی و انحناء از مهم‌ترین شاخص‌های ارگونومیک است.

باز هم قانون بیست هشتاد!

20 درصد زیبایی و 80 درصد کیفیت را هنگام خرید مبل راحتی، به عنون یک اصل در نظر بگیرد. هر مبل زیبایی الزاما با کیفیت و راحت نیست، اما اکثر مبل‌های باکیفیت و استاندارد زیبا هستند. مبل‌های راحتی به لحاظ نوع کاربرد یا تمام پارچه هستند با نسبت به سایر انواع مبل پارچه بیشتری در آن بکار رفته است. پس نوع پارچه، مواد داخلی (مثل فوم، اسفنج و فنر) و همچنین رویه‌کوبی نقش تعیین کننده‌ای در کیفیت و قیمت تمام شده مبل‌های راحتی دارد.

مناسب یا متناسب

مناسب و متناسب بودن با هم تفاوت دارد و همین تفاوت باعث می‌شود که چیزی بهتر یا بدتر از آنچه که هست به نظر برسد. مبل راحتی خوب الزاما ‌گران‌‌قمیت یا خیلی شیک نیست. مبل راحتی خوب مبلی است که با سبک زندگی شما، میزان فضایی که در اختیار دارید، کارکرد، بودجه و البته سلیقه شما متناسب باشد. بهتر است قبل از خرید مروری داشته باشید به همه این موارد یا بیشتر. برای مثال مبل‌های تشک دوبل یا پارچه‌های تیره و ضخیم برای زندگی که نیازمند شستشو و نظافت دائم است، تناسب بیشتری دارد. همین‌طور  بین مدلی که انتخاب می‌کنید با فضای نشیمن اطاق شما باید تناسب وجود داشته باشد. درسایر مطالب به جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت.

سندروم فضای باز

اکثر نمایشگاههای مبل در ایران فضاهای باز یک‌دستی دارند، بنابراین وقتی مبل را در نمایشگاه و در یک فضای تقریبا نیمه باز  یا یک‌دست، در کنار سایر مبل‌ها نگاه می‌کنید، ناخودآگاه بخش زیادی از توجه شما به خود مبل معطوف شده، احتمال این که فراموش کنید چقدر با جزئیات فضای شما تطابق دارد زیاد است. دقیقا مثل زمانی که لباسی را در ویترین یک مغازه ببنید و نپوشیده بخرید. فروشگاههای زیادی از مانکن‌های واقعی و مصنوعی برای نمایش لباس استفاده می‌کنند، با این حال آنها مانکن هستند. شما باید لباس را بپوشید.
برخی از نمایشگاهها با جداسازی‌های مانکن‌گونه فضاهای داخلی خود سعی در نشان دادن ابعاد واقعی و میزان تناسب مبلمان با نشیمن یک آپارتمان دارند. با این حال مبل را نمی‌شود مثل لباس پرو کرد. ژورنال‌های چاپی تخصصی هم در دسترس همه نیست، خبر خوش این که در اینترنت تصاویر زیادی هست که نشان می‌دهد مبل مورد علاقه شما در ابعاد واقعی چگونه و در چه اندازه‌ای است. این مزیت فناوری است که به شما کمک می‌کند انتخاب بهتر و دقیق‌تری داشته باشید.


یک فروشنده خوب
اگر می‌خواهید یک سرویس مبل راحتی خوب بخرید، اول یک فروشنده خوب پیدا کنید نه یک فروشگاه! فروشنده خوب و حرفه‌ای می‌داند که باید مشاور خوبی برای مشتری باشد. اطلاعات و جزئیات کافی در مورد محصول که ارائه می‌کند در اختیار دارد و آن را به شکلی دسته‌بندی شده در اختیار شما قرار خواهد تا تصمیم گرفتن را برای شما ساده‌تر کند. یکی از مزیت‌های فروش اینترنتی نسبت به حضوری در این است که شما در قبال مشاوره از فروشنده، احساس وظیفه‌ای ملزم به خرید نخواهید کرد. می‌توانید به دفعات در مورد مبل مورد نظر پرس‌ و جو کنید. از هر مبلی راحتی که خوشتان آمد با ما تماس بگیرید.


و نکات بسیار دیگر..
مبلمان نسبت به سایر لوازم منزل کالای پرتنوعی است. جنبه هنری مبلمان نقش پررنگی درشکل‌دهی سلیقه مشتریان و سایر مواردی که منجر به انتخاب و خرید دارد می‌شود، طبیعی است که پرداخت به همه این جزئیات و جنبه‌ها در یک مطلب امکان‌پذیر نیست. بخش مقالات آی‌تی مبل را مطالعه  فرمایید و تجربه‌ها و نظرات ارزشمندتان را در این خصوص برای ما ارسال فرماید.

مبل تختخواب شو ارزان

انواع مبل کلاسیک 

تعداد بازدید : 1201

دیدگاه شما