برای خرید سرویس خواب به چه نکاتی توجه کنیم

چه سرویس‌خوابی برای چه کسی مناسب است؟

اولین نکته‌ای که در خرید سرویس‌خواب باید مدنظر قرار گیرد این هست که چه کسی قرار است از آن استفاده کند؟ نوع خواب و سبک استراحت افراد با ویژگی‌های فیزیکی، شخصیتی، خانوادگی و شغلی آنها ارتباط‌مستقیم دارد. این ویژگی‌ها در افراد مختلف یکسان نیست، پس طبیعتا هر سرویس‌خوابی مناسب هر فردی نیست. برای مثال اکثر  سرویس‌خواب‌های موجود در بازار در عرض 160 و 180 سانتی‌متر تولید می‌شوند. برای یک فرد سنگین وزن با سایز بزرگ طبیعتا سرویس خواب بزرگتر می‌تواند مناسب‌تر باشد. این تناسب می‌تواند شامل موارد زیادی باشد که در بخش مقالات بیشتر به آن خواهیم پرداخت. 

انتخاب سرویس خواب مناسب

 

چه سرویس‌خوابی برای چه فضایی مناسب است؟

اکثر نمایشگاههای مبل سرویس‌خواب‌‌ها را در فضای باز بدون دیوار در معرض نمایش مشتریان قرار می‌دهند که باعث می‌شود مشتری تمام تمرکز خود را به نوع طراحی و زیبایی سرویس معطوف کند نه تناسب آن با فضای اطاق خواب خودش. یک سرویس‌خواب‌ها معمولا متشکل از تخت، میز آرایش، آیینه، صندلی عسلی و میزهای کنارتخت است. این ترکیب از نظر ابعاد بسته به نوع و اندازه سرویس با هر اطاقی متناسب نیست. ابعاد اطاق خواب باید با اندازه سرویس متناسب باشد. پس در نظر داشته باشید که آیا سرویس خواب انتخابی شما با فضایی که در اختیار دارد متناسب است یا خیر.

انتخاب سرویس خواب و مکان آن

 

مقدم دانستن ارگونومی نسبت به طراحی و زیبایی

استاندارها در سرویس‌خواب شامل ارتفاع، طول تخت، عرض تخت، ابعاد تاج و نوع مواد سازنده، تشک و منسوجات آن است. سرویس‌خواب‌های موجود در بازار ایران اغلب از چوب طبیعی مثل راش وگردو، چوب مصنوعی مثل ام‌دی‌اف و نئوپان، فلز مثل فرفوژه و یا ترکیبی از این مواد ساخته می‌شود که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارد. ایمنی نیز از جمله مواردی است که باید در انتخاب سرویس خواب مد نظر قرار گیرد. دانش ارگونومی بر این اساس استوار است که ارتباط انسان با مصنوعات پیرامون خود باید به نحوی باشد تا حداقل آسیب‌پذیری و بیشترین راحتی را به همراه داشته باشد.

تشک و منسوجات سرویس خواب

تشک و منسوجات سرویس خواب مثل روتختی، پشتی و بالش معمولا به عنوان کالای مستقل عرضه می‌شود. در صورتی که تجربه و شناخت کافی نسبت به این موارد ندارید حتما قبل از تهیه آن مشورت بگیرید و مطالعه کنید. بهترین سرویس خواب با یک تشک نامناسب و غیر استاندارد تجربه لذت‌ بخشی از خواب برای شما به دنبال نخواهد داشت. مقدم دانستن زیبایی‌های ظاهری نسبت به استاندارهای کیفی پس از مدتی شما را ملزم به هزینه مجدد خواهد کرد.

تشک و منسوجات سرویس خواب

 

تناسب رنگ و طرح سرویس خواب

نوعی باور عامیانه اعتقاد بر این دارد سرویس خواب باید با مبلمان یا سایر لوازم پذیرایی یا نشمین ست شده و حتی در برخی از موارد دقیقا یکپارچه باشد. این باور با هیچ یک از اصول هنری چیدمان تطابق ندارد اما در تضاد هم نیست. معمولا در خرید سرویس‌ خواب برای جهیزیه عروس تفکر ست کردن رنگ و طرح بیشتر خود را نشان می‌دهد که ممکن است ناشی از نوعی چشم و همچشمی حاکم بر فضای برخی از خانواده‌ها باشد. سرویس خواب می‌تواند طرح و رنگی کاملا متفاوت با فضای نشیمن داشته باشد. سلیقه و بودجه در این‌گونه موارد تعیین کننده است. مطالعه تصاویر و ژورنال‌های هنری چیدمان ایده‌های خوبی به شما خواهد داد.

طرح سرویس خواب

 

مبل تختخواب شو کمجا

مبل راحتی 

مبل کلاسیک

           

تعداد بازدید : 1220

دیدگاه شما