نکاتی درمورد میزناهارخوری

نکاتی در مورد میز ناهارخوری

1-اگر قصد دارید که از میز ناهارخوری برای سال های متمادی استفاده کنید، دقت کنید که چوب به کار رفته در آن بادوام و محکم باشد. چوب های پهن برگانی مانند چوب راش، گردو، افرا و بلوط برای ساخت میز ناهارخوری بادوام مناسب است. میزهای ساخته شده از چوب ممرز و چوب توسکا در درجه های بعدی دوام قرار دارند. استفاده از چوب روسی هم در ساخت میز هارخوری مرسوم است. میزهای ساخته شده از چوب های مهندسی شده و فرآورده های مرکب مانند تخته چندلا و ام دی اف نیز بادوام و اقتصادی هستند اما دوام و مقاومت آنها هرگز به اندازه پهن برگان نیست.

میز ناهارخوری ای تی مبل

2-خرید میز ناهارخوری که از تخته چندلا ساخته شده اند،  انتخاب مناسبی است. زیرا تخته چندلا، سبک و بادوام است، به صورت مسطح بسته بندی شده و حمل آن آسان است. از دیگر ویژگی های این نوع میز ناهارخوری این است که می توان به راحتی آن را در خانه مونتاژ کرد و متناسب با سبک مدرن شمال آروپا و معاصر آسیا است.

میز ناهارخوری

3- شکل میز ناهارخوری که انتخاب می کنید بستگی که متراژ فضایی که در اختیار دارید و می خواهید میز ناهارخوری را در آن قرار دهید، دارد. اگر در محیط داخل منزلتان محدودیت فضا دارید، انتخاب میز نهارخوری گرد یا بیضی بهتر از میز نهارخوری مستطیلی است. زیرا میز گرد یا بیضی هیچ گونه گوشه ای ندارد در میزهای دایره ای و مستطیلی با قطر یکسان، صندلی بیشتری در اطراف میز دایره ای قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که دسترسی به غذا در میزهای گرد بزرگ دشوار است و میز گرد برای پذیرایی از جمعیت های زیاد مناسب نیست.

میز ناهارخوری گرد

4-در نظر بگیرید که چند صندلی قرار است دور میز چیده شود. میزهای کوچک برای خانواده های کم جمعیت و مهمان های صمیمی و میزهای بزرگ برای خانواده های بزرگتر و مهمانی های رسمی.  مناسب است. بنابراین میزی را انتخاب کنید که مناسب ترین ابعاد را برای استفاده شما داشته باشد.

5-اگر شاغل هستید یا وقت کافی برای نظافت میز نهارخوری ندارید، می توانید از میزهای نهار خوری بادوام و ضد لک استفاده کنید. میزهایی که از شیشه در سطح آنها استفاده شده است، نیاز به نظافت زیاد دارند. برای براق کردن و حفاظت از سطح میز چوبی، سالانه دو یا سه بار از روغن ها و واکس های پلیش استفاده کنید.

میز ناهارخوری ضد لک

6-برای اینکه شخصی که پشت میز نشسته راحت باشد، حداقل بین لبه میز و دیوار باید 36 اینچ فاصله باشد، اما فاصله بین 42 تا 48 اینچ بهتر است. اگر طبق این استاندارد، اتاق شما برای یک میز 8 نفره مناسب باشد اما شما 12 صندلی به کار ببرید، در واقع باعت عدم راحتی افرادی می شوید که از میز استفاده می کنند.

7-برای راحت بودن زانوها و قرار گرفتن مناسب آرنج ها ارتفاع میز باید بین 28 تا 30 اینچ باشد.

 

میز ناهارخوری

صندلی ناهارخوری

سرویس ناهارخوری

            

تعداد بازدید : 1083

دیدگاه شما